Vytvorte si master feed a zbavte sa úpravy každého feedu zvlášť

Článok uverejnený 08.04.2020

V Mergade riadite inzerciu na porovnávačoch tovaru tak, že si vytvárate exporty a upravujete v nich potrebné dáta. Ak máte exportov viac a niektoré z úprav vykonávate opakovane v každom exporte zvlášť, zefektívnite tento proces vďaka vytvoreniu master feedu. Poďme si ukázať, ako si ho nastavíte a uľahčíte si veľkú časť úprav.

Vyriešte všeobecné úpravy feedu naraz

V Mergade máte pod pojmom master feed jeden hlavný export, ktorý je navyše. Z jeho výstupnej URL adresy si vytvoríte menšie exporty. Kým master feed vám uľahčuje nastavenie všeobecných a základných dát, v čiastkových exportoch upravíte nevyhnutné úpravy pre daný porovnávač tovaru. Obidva spôsoby môžete taktiež kombinovať. Feedy e-shopov tak upravíte aj pomocou výberov a pravidiel.

Výhody master feedu

  • odpadáva nutnosť vykonávať rovnaké úpravy v čiastkových exportoch
  • zmeny uskotočníte rýchlo, jednoducho, na jednom mieste a bez potreby zopakovať úkon vo zvyšných menších exportoch
  • možnosť kombinácie exportu z master feedu s vytváraním exportu z feedu generovaného priamo z e-shopu

Nevýhody master feedu

  • export navyše, a tým aj viac produktov na výstupe, môže ovplyvniť cenu za využívanie Mergada
  • dochádza k spomaleniu procesu kvôli prechodu master exportom - dáta prechádzajúce jedným exportom navyše sa do porovnávačov dostanú o niečo neskôr

 

Majte v Mergade dokonalý prehľad o exportoch, ktoré ste vytvorili z master feedu. V sekcii Nastavenie a na podstránke Všeobecné nastavenia nájdete za adresou výstupného súboru šípku, pod ktorou uvidíte všetky exporty vytvorené z master feedu.

Rovnakým postupom rozkliknite aj v čiastkových exportoch v menu Nastavenia a v podstránke Všeobecné nastavenia symbol šípky. Nájdete tu zdroj, z ktorého je export vytvorený. Názvy jednotlivých exportov sú tvorené odkazom. Prekliknete sa tak ľahko z master exportu do menšieho exportu a naopak.

Systém využívania master feedu a čiastkových exportov vám dokáže ušetriť množstvo práce. Uľahčite si s ním pracnú úpravu dát a inzerciu na vašom e-shope zacielite priamo na konkrétny porovnávač tovaru. Ak si nastavením Mergada stále lámete hlavu, skúste omrknúť naše videonápovedy. Nájdete v nich detailné postupy, ako s našim nástrojom pracovať.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Zobrazte si v Mergade iba skryté produkty podľa potreby

V nedávnej dobe sa jeden z užívateľov obrátil na našu podporu, aby mu v Mergade pomohla zobraziť iba tie produkty, ktoré sú skryté na výstupe. Tento dotaz má jednoduché riešenie, ktorého znalosť by sa mohla hodiť aj ďalším marketérom či e-shopárom. Preto sme pre vás spísali krátky návod.

01.04.2020
Vytvorte si v Mergade vlastné makro

Nedávno sme sa v Mergade pochválili možnosťou vytvárania vlastných makier. Preto vám dnes krok za krokom predvedieme, ako sa takéto makro vytvára. Tým, že sa makrá naučíte sami pridávať a nastavovať, zautomatizujete si v Mergadu veľa úkonov.

31.03.2020
 Poraďte si s produktami s malou maržou

Jednou z možností, ako v dobe karantény čeliť e-shopárskym výzvam, je vyladiť váš feed viac ako kedykoľvek predtým. Zamerajte svoju pozornosť na produkty s nízkou maržou. Prinášame vám návod, ako ich v Mergade jednoducho skryjete, aby nebrzdili ziskovosť vášho e-shopu.

27.03.2020

Pridať nový komentár