Pred časom sme si ukázali, ako dostanete dáta z Mergada do Google Sheets. Dnes vám predvedieme opačnú cestu. Ušetrí vám veľa času, pretože s ňou pomocou CSV súboru rýchlo naimportujete dáta podľa vašej potreby do Mergada. Ukážme si dve varianty, ako na to.

Pred časom sme si ukázali, ako dostanete dáta z Mergada do Google Sheets. Dnes vám predvedieme opačnú cestu. Ušetrí vám veľa času, pretože s ňou pomocou CSV súboru rýchlo naimportujete dáta podľa vašej potreby do Mergada. Ukážme si dve varianty, ako na to.

1. Vytvorte nový export

Dáta z Google Sheets dokážete do Mergada ľahko dostať tradičnou cestou — pomocou nového exportu.

Postup:

  1.  Vytvorte tabuľku v Google Sheets.
  2. V sekcii Zdieľať (ikona v pravom hornom rohu) nastavte možnosť Získať odkaz - Všetci používatelia, ktorí majú odkaz.
  3. V nastaveniach kliknite na sekciu Súborvyberte možnosť Publikovanie na webe.
  4. V sekcii Odkaz vyberte List 1 (nie Celý dokument) a vedľa vyberte formát CSV s hodnotami oddelenými čiarkou.
  5. Kliknite na Publikovaťskopírujte odkaz.
  6. Skopírovaný odkaz použite ako zdrojový súbor pre nový export.

Chcete si zo vstupného exportu Google Sheets do Mergada “namapovať” elementy podľa svojich potrieb? Urobte to pomocou nášho Custom formátu. Jeho správnym použitím si budete môcť byť istý, že nad exportom budú dobre fungovať pravidlá aj všetky ďalšie dôležité procesy.
 

2. Použite pravidlo Import dátového súboru

K už existujúcim položkám v Mergade môžete importovať úpravy pomocou nedávno pridaného pravidla Import dátového súboru. Nemusíte tak vytvárať nový export, ale k tomu existujúcemu len pridáte nové pravidlo, ktoré do Mergada ľahko dostane vybrané dáta.

Postup na vytvorenie odkazu CSV z Google Sheets sme si popísali vyššie. Pri tvorbe nového pravidla potom stačí vybrať, či ho chcete aplikovať na všetky produkty, alebo len na konkrétne výbery.A to je všetko. Využívanie Google Sheets a ich prepojenie s Mergadem ponúka zaujímavé možnosti reportingu. Na našom fóre sa na túto tému rozpísal náčelník Mergada, Michal Janík.

Mohlo by vás zaujímať:

Lukáš Horák

Lukáš sa v Mergade stará o väčšinu komunikácie v češtine. Prostredníctvom blogu, e‑mailu a sociálnych sietí pravidelne zásobuje čitateľa aktualitami z e‑commerce, novinkami a tipmi z Mergada. Pokiaľ práve nie je copywriter, užíva si príjemné veci ako badminton, výlety medzi utajené skvosty osemdesiatkovej hudby a plody mora podávané s červeným vínom.