Všetko, čo potrebujete vedieť o spustení e-shopu na WooCommerce: Analytika a reklamné systémy

Vedľa základného nastavenia musí e‑shop venovať pozornosť aj jeho viditeľnosti medzi ďalšími značkami. Zvoľte si preto vhodný reklamný systém už pri jeho vytváraní. Spolu s dôkladne nastavenou analytikou tak zaujmete potenciálnych nakupujúcich lepšie ako cudzie e‑shopy. Prejdite si naše tipy a zaistite si bezchybné spustenie e‑shopu.

Vedľa základného nastavenia musí e‑shop venovať pozornosť aj jeho viditeľnosti medzi ďalšími značkami. Zvoľte si preto vhodný reklamný systém už pri jeho vytváraní. Spolu s dôkladne nastavenou analytikou tak zaujmete potenciálnych nakupujúcich lepšie ako cudzie e‑shopy. Prejdite si naše tipy a zaistite si bezchybné spustenie e‑shopu.

Zjednodušte nastavenie e‑shopu s Mergado Packom

Tretí diel minisérie zameranej na platformu WooCommerce vám prináša prehľad významných úkonov, bez ktorých sa kvalitná inzercie nezaobíde.


1. Analytika

Najčastejším nástrojom na meranie trafficu stránky je Google Analytics — zobrazuje hlavne základné údaje o návštevnosti či toku dát. V prípade e‑shopu však potrebujete analyzovať detailnejšie informácie. Aké kategórie zákazníci najčastejšie navštevujú? Ktorý sortiment ich zaujíma najviac?

Pre efektívnejšiu analytiku na internetovom obchode musíte preto sledovať Udalosti elektronického obchodu. Na ich nastavenie využite šikovné pluginy, ktoré sú s najpoužívanejšími WordPress šablónami a pluginom WooCommerce plne kompatibilné.

 


2. Reklamné systémy

Buďte vašim zákazníkom na očiach a objavte všetky výhody reklamných systémov. Ak cielite na porovnávače ako Heureka či GLAMI, využite pri napojení bezplatný modul Mergado Pack. Na živej adrese máte vystavený neustále produktový feed, ktorý po nahratí do Mergada pretvoríte na feed pre zvolený porovnávač tovaru.

Väčšina reklamných systémov obsahuje navyše podporné služby, ktoré si vďaka Mergado Packom prepojíte na pár jednoduchých krokov.

  • Heureka disponuje možnosťou sledovať konverzie, získať odznak Overené zákazníkmi a takisto aj dostupnostným feedom, ktorý Packy navyše šikovne vygenerujú.
  • GLAMI sleduje pomocou funkcie GLAMI PiXel traffic stránky, konverzie, zlepšuje pozície priamo na porovnávači a cez projekt GLAMI TOP zbiera spätnú väzbu na značky či samotný nákup.
  • Google Ads umožňuje efektívne sledovať konverzie.
  • V systéme Seznamu si pre Zboží.czSklik nastavíte pomocou Packov účinný remarketing a sledovanie konverzií.
  • Facebook spolu s funkciou Facebook pixel ponúka tvorbu dynamickej reklamy.

Pri reklamných systémoch si však dajte pozor na ich platbu. Cena reklamy sa účtuje bez DPH a takisto aj Mergado Pack odosiela dáta objednávok napr. pri meraní konverzií bez DPH, bez ceny za dopravu a platbu. Dosiahnete tak presnejšieho výpočtu ROI.

3. Skladové služby

Na riadenie skladuWooCommerce pripravených hneď niekoľko riešení. Medzi základné nastavenie patrí možnosť je/​nie je skladom. Druhou variantou je aktivácia Riadenia zásob na úrovni produktu na karte Detail produktu.
K sortimentu tým priradíte konkrétne dáta ako je stav kvantity, funkciu Prah nízkeho skladu či možnosť povolených nákupov na objednávku v prípade vypredaného tovaru. Po zapnutí tejto možnosti môžete využiť aj Mergado Pack, ktorý vie generovať skladové zásoby do produktového feedu.

Pre sofistikovanejšie riadenie využite široký balík špecializovaných pluginov. Ich funkcie umožňujú e‑shopárom upravovať skladové zásoby bez nutnosti vstupu do konkrétnej karty produktu alebo hromadné nahrávanie sortimentu. Ak vlastníte väščí e‑shop alebo spravujete hneď niekoľko naraz, siahnite po externej službe riadenia skladu. Na trhu sa nachádza množstvo alternatív, pomocou ktorých si zosynchronizujete obchod s fakturačným systémom.

Prepojte analytiku s bezchybne nastaveným reklamným systémom na vašom e‑shope cez Mergado Packy. Zistíte tým konkrétne dáta predajov, ktoré využijete zároveň na riadenie skladu. Vaša ponuka bude aktuálna a neprehliadnuteľná pre cieľových zákazníkov.

Mohlo by vás zaujímať:

Petra Marková

Slovenský trh a ľubozvučnú slovenčinu má v MERGADE na starosti content špecialistka Petra. Textuje, bloguje, prekladá a s vášňou tvorí obsah na sociálne siete. A keď práve nehľadá tie správne slová, venuje svoj čas bytovej džungli, pečeniu, kaviarňam alebo cestovaniu.